Kolejna aktualizacja BlackBerry 6.0 dla starszych urządzeń już niedługo?

Avatar
Piotr Barycki
05.02.2011

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o ostatecznej premierze aktualizacji systemu operacyjnego starszych urządzeń (9700, , 9100, 9300) jeszcze w zeszłym roku roku, w dalszym ciągu nie udostępnił jej żaden większy, ani europejski operator. Jedyną możliwością instalacji oficjalnego OS6.0 dla tych terminali jest pobranie go ze stron nieco egzotycznych dostawców usług. Na dodatek, opublikowane wersje 6.0.0.380 są wciąż dalekie od doskonałości.

Prawdopodobnie jednak sytuacja już w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie – angielska sieć Three oficjalnie zapowiedziała na Twitterze wprowadzenie nowej wersji oprogramowania systemowego już w przyszłym tygodniu. W związku z przedłużającymi się testami, możemy mieć nadzieję, że będzie  to wersja nieco nowsza niż publikowane do tej pory.

Niestety, należy pamiętać, że bezproblemowa aktualizacja będzie możliwa wyłącznie na urządzeniach posiadających branding sieci Three. Pozostali użytkownicy oczywiście mogą tego dokonać, licząc się jednak z potencjalną utratą gwarancji.

via: n4bb