[Recenzja] PDF Scanner dla BlackBerry

Avatar
Adam Cholewa
18.02.2011

Od pewnego czasu na łamach BBNews.pl praktycznie przestały się ukazywać recenzje różnego rodzaju bardziej lub mniej przydatnych programów. Być może uda się nam przywrócić tradycję recenzowania aplikacji na naszych łamach. Postanowiliśmy rozpocząć od nowości bułgarskiego producenta MelonMobile. Aplikacja, którą dzisiaj opiszemy nosi nazwę PDF Scanner dla BlackBerry.

Za pomocą tej aplikacji można składać dokumenty PDF ze zdjęć wykonanych aparatem wbudowanym w urządzenie BlackBerry. Wygenerowany w ten sposób dokument PDF można przechowywać w pamięci urządzenia lub wysłać go jako załącznik w wiadomości e-mail.

Po instalacji programu użytkownik ma możliwość używania go za darmo przez okres 30-tu dni. W tym czasie można korzystać ze wszystkich opcji oferowanych przez aplikację.

Uruchomienie programu powoduje wyświetlenie listy wygenerowanych plików PDF. Podczas pierwszego uruchomienia ta lista jest pusta.

Z menu podręcznego użytkownik ma dostęp do opcji skanowania i przeglądania zeskanowanych dokumentów.

Decydując się na wybór opcji „Skanuj” użytkownik musi podjąć decyzję czy nowo skanowane obrazy będą dodawane do listy już wcześniej zeskanowanych plików (przy pomocy PDF Scanner) czy będzie budowana zupełnie nowa lista plików. Plik PDF zawsze jest generowany na podstawie plików znajdujących się na liście.

W przypadku wyboru opcji „Start new” wszystkie dokumenty zeskanowane wcześniej zostaną usunięte.

Skanując (robiąc zdjęcia) dokumenty dokładamy kolejne zdjęcia do listy.

W każdej chwili z tak przygotowanych plików można wygenerować dokument PDF. W tym celu wystarczy wybrać z menu podręcznego opcję „Save as PDF document„. Przy okazji za pomocą opcji dostępnych w menu podręcznym można usuwać pojedyncze zdjęcia z listy.

Wystarczy teraz podać jeszcze nazwę pliku PDF i zostanie on zapisany w pamięci urządzenia.

Każdy z dokumentów dostępnych na widocznej liście można następnie wysłać z poziomu aplikacji jako załącznik do wiadomości e-mail. Służy do tego opcja dostępna z poziomu menu podręcznego.

Wszyscy użytkownicy którzy uznali, że aplikacja może się im przydać mogą ją pobrać z naszego sklepu BBApps.pl i testować przez 30 dni. Po tym okresie trzeba zakupić licencję, która na dzień dzisiejszy kosztuje 14,38 zł netto.

Aplikację testujemy od ponad tygodnia i nie zauważyliśmy jakichkolwiek problemów z jej działaniem. Mając na uwadze to, że jest aktualne wydanie tego programu jest oznaczone numerem 1.0 w przyszłości możemy spodziewać się tego, że producent rozbuduje jego możliwości. PDF Scanner jest dostępny także na platformy Windows Mobile oraz Android.


Pobierz z BBApps.pl

Pobierz ze strony producenta