Research In Motion prezentuje "BlackBerry Radio"

Avatar
Piotr Barycki
03.02.2011

RIM od dłuższego czasu nie ukrywa, że produkowane przez niego urządzenia nie są już wyłącznie „biznesowymi terminalami”, ale również doskonale nadają się do różnych form rozrywki. W dniu dzisiejszym, wybrani użytkownicy BlackBerry Beta Zone otrzymali możliwość zapoznania się z najnowszym programem mającym uprzyjemnić nam wolne chwile – BlackBerry Radio.

Według twórców, aplikacja wymyka się dotychczasowym standardom aplikacji radiowych, umiejętnie integrując się z systemem, serwisami muzycznymi, oraz dodatkowymi aplikacjami dla BlacBerry. W prosty sposób możemy teraz wyszukiwać utworów według wybranych przez nas parametrów, pobierać dodatkowe oprogramowanie oraz kupować piosenki, które szczególnie przypadną nam do gustu.

„BlackBerry Radio” posiada tylko jedną wadę – dostępne jest jedynie dla wybranych użytkowników mieszkających na terenie Stanów Zjednoczonych. Nawet jeśli uda nam się jednak zdobyć działającą kopię, część możliwość nadal będzie zablokowana, m.in. w związku z integracją sklepu Amazon MP3, który (jak wiadomo) nie działa na BlackBerry na terenie naszego kraju.

Kiedy aplikacja trafi również do nas? Niestety nie wiadomo, ale wystarczy rzucić okiem na programy takie jak BlackBerry Traffic, czy BlackBerry Podcast, aby samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Więcej informacji