RIM w Indiach: Nie tylko my szyfrujemy internet!

Avatar
Piotr Barycki
23.02.2011

Indyjski problem Research In Motion wydaje się z dnia na dzień powoli przenosić z komputerowych laboratoriów i sal konferencyjnych do świata mediów. W dzisiejszym oświadczeniu kanadyjska korporacja niemal wprost pyta się „dlaczego właśnie my?”, sugerując jednocześnie, że na całej sytuacji, w niezbyt uczciwy sposób zyskuje konkurencja.

Inni producenci mieliby zyskiwać nowych klientów, w tym najważniejszych – korporacyjnych, dzięki wciąż pojawiającym się plotkom, zwiastującym szybką blokadę jednej z najbezpieczniejszych usług pocztowych – BlackBerry Enterprise Solution. Poza kontrolą w Indiach znajdują przecież tacy giganci jak Google Technology, Cisco Systems, Apple, również oferujący podobne rozwiązania. Oczywiście we wszystkich z nich stosowane jest odpowiednie szyfrowanie, uniemożliwiające odczytanie przesyłanych w ten sposób wiadomości. Stanowisko Research In Motion wydaje się być więc jasne – albo wszyscy, albo nikt.

Według ostatnich komunikatów pochodzących z RIM, nie ma technicznej możliwości, aby udostępnić osobom trzecim wgląd w wiadomości przesyłane za pomocą BES, przynajmniej do momentu, kiedy odpowiednimi kluczami nie podzieli się organizacja wyposażona w serwer BES.

via: siliconindia.com