RIM wspiera badania technologii umożliwiającej drukowanie SMS na… skórze

Avatar
Piotr Barycki
08.02.2011

O ile powyższy tytuł brzmi raczej jak żart, z którym powinniśmy raczej poczekać do 1. kwietnia, o tyle informacja jest całkowicie prawdziwa. Research In Motion wspiera bowiem dwa niezwykle interesujące i innowacyjne projekty, z których jeden ma umożliwić nam odczytywanie otrzymanych wiadomości bez konieczności zerkania na ekran urządzenia – wystarczy go jedynie dotknąć.

Technologia SkinDisplay, miałaby umożliwić przetworzenie otrzymanego tekstu na wypukły wzór generowany na specjalnym dodatku umieszczanym z tyłu naszego telefonu. Po delikatnym przyciśnięciu palca, wiadomość byłaby tymczasowo „przenoszona” na naszą skórę, dzięki czemu nie musielibyśmy wyciągać bez przerwy telefonu, np. podczas ważnych spotkań, gdzie takie zachowanie nie jest zbyt mile widziane.

Sam opis brzmi intrygująco, jednak jesteśmy przekonani, że cały projekt jest jeszcze w bardzo wczesnym stadium rozwoju i w dalszym ciągu przydatność tego rozwiązania stoi pod wielkim znakiem zapytania. Czym bowiem będzie różniło się nieustanne spoglądanie na ekran, od bezustannego wkładania ręki do kieszeni, „macania” telefonu, a następnie oglądania własnych rąk? 😉

Drugim, pozornie o wiele przydatnym pomysłem jest SmartCall, umożliwiający nam zdefiniowanie dodatkowych informacji widocznych dla osoby mającej odebrać nasze połączenie. Dzięki temu, będzie on wiedział m.in., jak ważna jest wiadomość, którą chcemy przekazać, oraz do kiedy powinniśmy ewentualnie oddzwonić. Miejmy nadzieję, że przynajmniej to rozwiązanie zostanie wprowadzone do wszystkich telefonów w najbliższej przyszłości.

SmartCall & SkinDisplay

via: technologie.gazeta
źródło: recombu