Statywy, pokrowce i uchwyty samochodowe – akcesoria dla PlayBooka trafiają na rynek

Avatar
Piotr Barycki
23.02.2011

PlayBook posiada spory, wyraźny ekran – dlaczego więc nie wykorzystać go jako nawigacji samochodowej (jeśli powstaną odpowiednie aplikacje)? Posiada też dwie kamery HD – dlaczego więc nie wykorzystać go jako ‚okolicznościowej’ kamery? Oczywiście w czymś trzeba go przenosić – do wyboru mamy coraz więcej różnego rodzaju pokrowców. Rynek zaczyna już powoli zapełniać się ofertami, dzięki którym nasz nowy tablet może stać się kamerą, czy nawigacją, a w czasie podróży nie będą mu straszne kurz i pył.

W zagranicznych serwisach aukcyjnych dostępne są już odpowiednie, wielofunkcyjne statywy, proste i nieco bardziej wymyślne pokrowce, a także wszelkiego rodzaju uchwyty samochodowe. Nie zabrakło nawet dedykowanych folii ochraniających ekran. Swoje produkty dla PlayBooka przygotowują również najwięksi i najbardziej uznani gracze na tym rynku, m.in. OtterBox. Trzeba pamiętać, że całą gamę akcesoriów dla swojego najnowszego urządzenia w najbliższym czasie zaprezentuje sam Research In Motion – najprawdopodobniej więcej dowiemy się już podczas zbliżających się targów CeBit.

Czego więc brakuje w tym zestawieniu? Oczywiście PlayBook’a na sklepowych półkach. Miejmy jednak nadzieję, że ta sytuacja już niedługo ulegnie zmianie…