Akademia BlackBerry rozpoczyna swoją działalność już w tym tygodniu

Avatar
Piotr Barycki
01.03.2011

Pierwszy w Polsce projekt umożliwiający studentom zapoznanie się z możliwościami i sposobami zarządzania systemami BlackBerry Enterprise Server rozpoczyna swoją działalność na Uniwersytecie Wrocławskim już w najbliższy czwartek.

Zainteresowanie cotygodniowym (w każdy czwartek) kursem, trwającym przez okres jednego pełnego semestru wyraziło niemal 40 osób, otrzymując tym samym niepowtarzalną szansę na uczestnictwo w specjalnych wykładach i laboratoriach. W przypadku tych drugich zajęć, studenci podzieleni zostaną na dwie grupy, dla których przygotowane zostanie odpowiednie środowisko BES, oraz terminale BlackBerry. Uczestnicy poznają architekturę BlackBerry Enterprise Server, oraz BlackBerry Enterprise Server Express niemal od samych podstaw i po ukończeniu zajęć będą w stanie przeprowadzić wszystkie niezbędne operacje (od instalacji, przez integrację z systemem pocztowym, aż po zarządzanie), oraz rozwiązywać potencjalne problemy.

W przyszłym semestrze Akademia BlackBerry doczeka się prawdopodobnie swojej kontynuacji, skupiającej się jednak tym razem na tworzeniu aplikacji dla terminali Research In Motion.