BIS 4.1, BlackBerry 7 i nie tylko, czyli plany RIM na 2011!

Avatar
Piotr Barycki
06.03.2011

Poznaliśmy już większość planów dotyczących PlayBook’a i mniejszych terminali BlackBerry, czas więc na bliższe zapoznanie się z planami dotyczącymi oprogramowania – zarówno systemowego, jak i dodatkowych programów, które uprzyjemnią nam czas spędzony z naszym telefonem.

Zwłaszcza imponująco prezentują się najbliższe dwa miesiące, podczas których trafią do nas aplikacje takie jak Facebook 2.0, Social Feeds 2.0, nowa wersja BlackBerry News, czy BlackBerry Protect w aż trzech odsłonach – od 1.0, przez 1.1, aż po 1.2. W okolicach sierpnia powinniśmy spodziewać się kolejnej, tym razem nieco mniejszej, aktualizacji usługi BlackBerry Internet Service. Niestety, o wersji 4.1 nadal nie posiadamy praktycznie żadnych wartościowych informacji.

W zbliżonym czasie swoje ‚życie’ zakończy definitywnie jeden z najlepszych czytników RSS dla BlackBerry – Viigo, zastąpione już całkowicie przez (miejmy nadzieję – lepsze niż do tej pory) BlackBerry News.

Szczególną uwagę zwraca na siebie długo wyczekiwana (i chyba pierwsza potwierdzona) informacja na temat BlackBerry 7. O ile na podstawie powyższej grafiki ciężko stwierdzić cokolwiek, o tyle można zakładać, że już pod koniec tego roku rozpoczną się pewne prace nad wdrożeniem tego systemu operacyjnego dla „małych Jeżynek”. Nie powinniśmy jednak liczyć na to, że system w tym wydaniu trafi na jakiekolwiek z urządzeń, które ukażą się na rynku w 2011.

via: n4bb