BlackBerry AppWorld – już 3 miliony pobrań dziennie i 25 000 aplikacji

Avatar
Piotr Barycki
24.03.2011

Sklep internetowy z aplikacjami dla BlackBerry nie rozwija się może najszybciej na świecie, ale nie można też powiedzieć, że nie rozwija się wcale. Od początku grudnia zeszłego roku, liczba dziennych pobrań aplikacji wzrosła aż o milion i wynosi teraz około 3 000 000. Od tego samego okresu przybyło nam także ponad 10 000 dostępnych tytułów.

Na coraz gwałtowniejszy rozwój AppWorld wpływają bez wątpienia akcje podjęte w ciągu ostatniego półrocza przez Research In Motion – zniesienie wszelkich opłat za zgłaszanie i dodawanie aplikacji oraz uproszczenie procedur rejestracyjnych. Oferta darmowego PlayBook’a również ‚rozruszała’ nieco środowiska programistyczne, dzięki którym (miejmy nadzieję) już po wyciągnięciu urządzenia z pudełka będziemy mogli wybierać spośród tysięcy tytułów.

Nadal niestety daleko nam do konkurencji, która w przypadku Apple i Google liczy swoje aplikacje już nie w dziesiątkach, a w setkach tysięcy. Pozostaje nam wierzyć w to, że nowe terminale wyposażone w procesory o taktowaniu powyżej 1Ghz, wraz ze wsparciem dla OpenGL, oraz nadchodzące coraz większymi krokami ‚SuperSmartfony’ z systemem QNX, staną się niezwykle łąkomym kąskiem dla wszystkich programistów.

via: berryreview