BlackBerry Messenger także dla Androida i iOS?

Avatar
Piotr Barycki
03.03.2011

Musimy przyznać, że to jedna z najdziwniejszych informacji ostatnich miesięcy. Według (po raz kolejny) „zaufanych źródeł” portalu BGR, Research In Motion planuje w przyszłości udostępnienie swojego flagowego komunikatora również na platformę Android i (prawdopodobnie) iOS.

Na chwilę obecną nie są znane praktycznie żadne szczegóły dotyczące tej rewelacji. Bardzo możliwe, że RIM zdecyduje się na wprowadzenie opłaty dla korzystających z BBM na „cudzych” sprzętach, oraz że wersja dla nich przeznaczona będzie ograniczona do podstawowych funkcji (brak np. możliwości wysyłania i odbierania zdjęć). w ten sposób miałby zachęcić ich do przejścia na własną platformę, po zapoznaniu się z „wydaniem demonstracyjnym”.

O ile jednak iOS nie jest jeszcze pewny, o tyle BlackBerry Messenger dla Androida ma się ukazać „jeszcze w tym roku”. Powodem takiego wyboru jest łatwiejsza integracja tego rozwiązania w przypadku systemu bardziej „otwartego”.

Do tej pory popularny BBM był jednym z głównych powodów wyboru terminali BlackBerry – czy RIM zdecyduje się na tak ryzykowne posunięcie?