BlackBerry PlayBook i udostępnianie połączenia z internetem

Avatar
Piotr Barycki
31.03.2011

Szczegóły sposobu udostępniania internetu PlayBook’owi pozbawionemu modułu 3G były praktycznie od pierwszych zapowiedzi jednymi z najbardziej interesujących i wyczekiwanych informacji. Dziś możemy poznać odpowiedź na większość z nurtujących nas pytań.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że:

  • Internet możemy udostępniać z KAŻDEGO telefonu komórkowego posiadającego Bluetooth pozwalający na tego rodzaju połączenie
  • Aby udostępniać internet, musimy posiadać plan taryfowy, który zezwala na udostępnianie internetu innym urządzeniom (czyli chyba nikt w Polsce nie będzie miał problemu). Pamiętajmy, że BIS na to nie pozwala.

Sama konfiguracja jest niezwykle prosta – z menu należy wybrać opcję „Internet tethering”, a następnie podłączone za pomocą BT urządzenie. Pozostaje nam już tylko wybór naszego operatora lub ręczne wpisanie APN, aby móc zakończyć proces konfiguracji – wszystko wygląda niezwykle podobnie jak w przypadku opcji „Modem IP” z BlackBerry Desktop Software.

Należy pamiętać, że „Internet tethering” to nie to samo co „BlackBerry Bridge” i obydwa połączenia będzie trzeba skonfigurować oddzielnie.

Wygląda na to, że BIS na niewiele nam się więc w tym przypadku przyda…

 

via: crackberry