Czy tak wyglądają plany RIM na najbliższy rok?

Avatar
Piotr Barycki
10.03.2011

Już na samym początku tego roku dowiedzieliśmy się, że najbliższe 12 miesięcy będzie niesamowicie ekscytujące. Nowe urządzenia zapewnią nam to, czego wcześniej nie oferowały nam żadne z dostępnych na rynku – ekrany o o wiele wyższej rozdzielczości, procesory o taktowaniu ponad 1Ghz, czy (nareszcie!) dotykowy ekran i pełną klawiaturę QWERTY zamknięte w jednej bryle. Poznaliśmy również przybliżone daty premiery konkretnych modeli w wersjach CDMA. Co jednak z odmianami GSM?

Wygląda na to, że i w tym przypadku nie powinniśmy się martwić. Według najnowszego przecieku, co najmniej jeden z europejskich operatorów planuje jeszcze przed końcem wakacji wprowadzić przynajmniej 2 z najciekawszych modeli. Pierwszy na rynek trafić powinien Bold Touch, oznaczony roboczo jako „Dakota”,a jego premiera powinna przypaść na przełom maja i czerwca. Zaledwie miesiąc później uszczęśliwieni zostaną fani serii Curve, do której dołączy „Apollo”. Torch 2 może być gotowy na debiut już od czerwca, jednak dokładniejsza data tego wydarzenia nie jest jeszcze całkowicie pewna.

W okolicach kwietnia lub maja powinniśmy doczekać się również wprowadzenia pierwszego tabletu RIM – PlayBooka. Niestety będzie to nadal wersja pozbawiona modułu GSM.

Więcej informacji na temat nowych terminali można znaleźć w tym miejscu, natomiast naszą przygodę z PlayBookiem opisaliśmy tutaj.

via: n4bb