Enterprise Activation – bezprzewodowa aktywacja także dla BESX i MDaemon® Messaging Server

Avatar
Piotr Barycki
24.03.2011

Do tej pory jedną z bardziej widocznych różnic pomiędzy pełnym BES’em, a jego bezpłatną odmianą – BESX, był brak (teoretycznie) możliwości dokonania bezprzewodowej aktywacji terminala na serwerze. W dniu dzisiejszym Research In Motion najwyraźniej postanowił jednak ułatwić życie wszystkim – dzięki udostępnionemu właśnie programowi, z takiego sposobu aktywacji mogą skorzystać wszyscy użytkownicy BlackBerry® Enterprise Server Express oraz MDaemon® Messaging Server.

Z wyglądu program nie różni się niczym od tego, który standardowo możemy odnaleźć w naszych urządzeniach. W przypadku jednak, kiedy aktywowaliśmy na naszym urządzeniu usługę BIS (która współpracuje bez problemów m.in. z BESX), znikała ona w większości przypadków z terminala. Tym razem wersja ta jest przystosowana do użytkowania z „większością indywidualnych planów BlackBerry”.

Pobierz

O MDaemon® Messaging Server (edycja BlackBerry)

MMS dla BlackBerry zapewnia nam funkcjonalność, która z powodzeniem powinna zadowolić mniejsze przedsiębiorstwa. Pełna, natywna obsługa email (HTML, push, zdalne przeszukiwanie serwera, operacje na folderach), synchronizacja kontaktów, kalendarzy, bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania i usuwanie danych w przypadku kradzieży urządzenia, to tylko część możliwości. Oczywiście nie zabrakło również szyfrowania (AES lub potrójny DES).

O BlackBerry® Enterprise Server Express

Nowe, bezpłatne oprogramowanie BlackBerry Enterprise Server Express jest odpowiedzią na dwie podstawowe potrzeby rynkowe. Po pierwsze, oferuje wymierne korzyści małym i średnim przedsiębiorstwom (SBMs), dla których istotne są bezpieczeństwo i inne funkcjonalności usługi BlackBerry® Enterprise Server, ale które jednocześnie nie są zainteresowane wykorzystaniem szeregu dodatkowych, zaawansowanych funkcji, wykorzystywanych przez duże przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje. Po drugie, coraz więcej konsumentów używa smartfonów BlackBerry, a darmowe oprogramowanie BlackBerry Enterprise Server Express jest rozwiązaniem efektywnym z punktu widzenia kosztów. Umożliwia także działom IT odpowiedzenie na rosnące oczekiwania pracowników podłączając ich prywatne urządzenia do korporacyjnej skrzynki pocztowej.