Groupix – międzyplatformowa wymiana… zdjęć

Avatar
Piotr Barycki
28.03.2011

Mieliśmy do czynienia już z co najmniej kilkoma ‚komunikatorami międzyplatformowami’, czas więc, abyśmy oprócz tekstu mogli wymieniać ze znajomymi również fotografie wykonane za pomocą terminala BlackBerry. Oczywiście, można wysyłać każde zdjęcie emailem, jednak przy większej ich ilości może to być nieco problematyczne. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem wydaje się być prosta aplikacja – Groupix.

Program, dostępny oprócz BlackBerry dla urządzeń z systemem iOS (w tym iPada) oraz Android, umożliwia nam tworzenie i edycję internetowych albumów, dostępnych z poziomu każdego zgodnego urządzenia. Wystarczy założyć bezpłatne konto, a następnie stworzyć swój album, lub dołączyć do jednego z albumów naszych znajomych. Każda z utworzonych przez nas galerii może być zabezpieczona hasłem tak, aby dostęp do niej miały wyłącznie wybrane osoby.

Później wystarczy już tylko wybrać opcję „Dodaj zdjęcie” i rozpocząć fotografowanie. Każde zdjęcie dodane do naszego albumu zostanie automatycznie zsynchronizowane i będzie natychmiast widoczne dla wszystkich przeglądających obecnie daną galerię. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do jednego folderu zdjęcia dodawało wiele osób.

Zdjęcia można też oczywiście przeglądać z poziomu komputera, wchodząc na adres http://my.grpix.com/<ID-Albumu>

Aplikację można pobrać bezpłatnie z BlackBerry AppWorld. Niestety, na chwilę obecną dostępna jest wyłącznie dla urządzeń z oprogramowaniem systemowym w wersji 6.0.