[KOMUNIKAT PRASOWY] PLAY wprowadza BlackBerry do swojej oferty

Avatar
Piotr Barycki
14.03.2011

BlackBerry Bold 9780 i BlackBerry Curve 3G, pierwsze smartfony BlackBerry dostępne w sieci PLAY

Warszawa, 15 marca 2011 roku:  PLAY ogłosił dostępność rozwiązania Blackberry dla swoich klientów w Polsce. BlackBerry łączy ze sobą smartfony, oprogramowanie i usługę w celu zapewnienia łatwego, bezprzewodowego, dostępu do konta email, wiadomości tekstowych, rozmów telefonicznych, kalendarza, Internetu, multimediów i innych aplikacji rozrywkowych i biznesowych, dając klientom korzyści płynące z wolności i efektywności, jakie oferują smartfony Blackberry, by zawsze pozostawać w kontakcie gdziekolwiek jesteśmy.

PLAY początkowo wprowadzi do oferty smartfony BlackBerry Bold 9780 i BlackBerry Curve 3G (model 9300).

BlackBerry Bold 9780 jest stylowym i kompaktowym urządzeniem bogatym w funkcje, z wyjątkową klawiaturą. Jest kompatybilny z sieciami 3G dostępnymi na całym świecie oraz wyposażony jest w funkcję WiFi. Ma również wbudowany GPS na potrzeby aplikacji wykorzystujących lokalizacje GPS i geotagowanie. Jego 5 MP aparat wyposażony jest w zaawansowane rozwiązania takie jak autofokus, wybór scen, stabilizację obrazu, lampę błyskową i nagrywanie filmów wideo. Model BlackBerry Bold 9780 oferuje 512 MB pamięci flash oraz wyposażony jest w terminal na kartę pamięci o pojemności do 32 GB. Dostępny jest z nowym, ekscytującym systemem operacyjnym BlackBerry 6.

BlackBerry 6 oferuje znane już i lubiane funkcje charakterystyczne dla marki BlackBerry, jak również zapewnia świeże i angażujące doznania, jednocześnie zachowując łatwość użycia. Posiada on nową i bogato wyposażoną przeglądarkę opartą na WebKit, która sprawnie i szybko pobiera strony HTML. Ułatwieniem są zakładki, umożliwiające jednoczesny dostęp do wielu stron. Poza tym wśród korzyści BlackBerry 6 znajdziemy rozszerzone możliwości pobierania i wysłania wiadomości, dzięki czemu łatwiej nam zarządzać serwisami społecznościowymi i subskrybowanymi kanałami RSS, oraz dostęp do BBM (BlackBerry Messenger), Facebooka oraz Twittera. Zaawanasowane funkcje multimedialne dorównują najlepszym rozwiązaniom stosowanym na rynku (m. in. YouTube). Urządzenie wyposażone jest również w uniwersalny pasek wyszukiwania, który pozwala użytkownikom łatwiej wyszukać informacje zapisane w telefonie. Wyszukiwarka może również wyszukiwać informację w Internecie, w tym odkrywać aplikacje dostępne w BlackBerry App World.

Smartfon BlackBerry Curve 3G (model 9300) wyposażony jest w pełną klawiaturę QWERTY, dzięki czemu pisanie odbywa się bardzo szybko, oraz optyczny panel dotykowy dla płynnej nawigacji, wbudowany GPS i WIFi jak również dedykowane klawisze oferujące szybki dostęp do multimediów, tak więc miłośnicy muzyki uzyskają zawsze szybki dostęp do ulubionych melodii. Smartfon wyposażony jest  również w aparat, który może  nagrywać filmy wideooraz umożliwia zastosowanie karty microSD/SDHC o pojemności do 32 GB. Dzięki kompatybilności z sieciami 3G możemy szybko serfować po sieci, uzyskując nieprzerwany dostęp do muzyki, mając również możlwość jednoczesnego wykonywania rozmów telefonicznych w czasie serfowania po Internecie, pobierania wiadomości dzięki BBM oraz dzieleniu się z przyjaciółmi linkami do ulubionych lokalizacji na serwisach społecznościowych. BlackBerry Curve 3G może obsługiwać BlackBerry 5 i BlackBerry 6. BlackBerry 6 dla BlackBerry Curve 3G ma być dostępny dla PLAYa w ciągu najbliższych kilku miesięcy, po zakończeniu procesu certyfikacji.

Ceny i dostępność

Klienci PLAYa będą mogli korzystać z następujących planów usług:

  • Play email on BlackBerry smartphone: dla prywatnych użytkowników poczty email
  • Play office email on BlackBerry smartphone: dla klientów korporacyjnych i biznesowych

Dzięki tym usługom, użystkownicy smartfonów BlackBerry będą mogli cieszyć się nielimitowanym dostępem do danych poczty email (Play email on BlackBerry smartphone) lub przez serwer firmowy (Play email office on BlackBerry smartphone), w zależności od wybranej opcji. Klienci będą mogli również serfować po sieci, korzystać z serwisów społecznościowych, z aplikacji pocztowych takich jak BBM oraz szerokiej gamy innych aplikacji dostępnych w BlackBerry App World.

Play email on BlackBerry smartphone dostępny jest dla klientów biznesowych i indywidualnych za 24.48 zł miesięcznie*.

Play office email on BlackBerry smartphone dostępny jest dla klientów korporacyjnych za 98.40 zł miesięcznie*.

Uwagi:

*Cena usługi zawierająca podatek VAT (nie zawiera ceny urządzenia BlackBerry).

Pełny cennik i informacje o dostępności na www.playmobile.pl

O PLAYu

PLAY jest najszybciej rozwijającym się operatorem komórkowym na polskim rynku. Po trzyletniej obecności na rynku, firma ma już ponad 12-procentowy udział na rynku i ponad 5 milionów użytkowników abonamentowych i telefonów na kartę. PLAY dysponuje jedną z największych sieci 3G w Polsce i ma ponad 700 tysięcy użytkowników Internetu. PLAY jest liderem pod względem MNP (przenośności numerów), z ponad 70-procentowym udziałem na rynku.

BlackBerry i RIM oznaczenia, obrazy, symbole są wyłaczną własnością Research In Motion Limited.