Machinarium trafi na PlayBook'a?

Avatar
Piotr Barycki
28.03.2011

BlackBerry PlayBook ma być pierwszym urządzeniem Research In Motion, które będzie w stanie zapewnić nam rozrywkę na najwyższym światowym poziomie (chyba, że ktoś za taką uważa np. Copter’a…). Do tej pory jednak, z wartych uwagi tytułów zaprezentowano wyłącznie Need For Speed i… Tetrisa (?). Sytuacja ta może jednak w najbliższym czasie ulec zmianie – odpowiednie wydania swoich aplikacji w wersjach dla PlayBook’a zapowiadają kolejni producenci.

Zwłaszcza jedna z nich wydaje się szczególnie godna uwagi – niezwykle popularna, klasyczna przygodówka ‚point&click’, dostępna do tej pory wyłącznie na komputery PC i Mac – Machinarium. Zgodnie z deklaracjami samego autora – Jakuba Dvorskýego, na chwilę obecną trwają testy, mające zweryfikować możliwości tabletu RIM.

Warto wspomnieć o dość szczególnym wyborze autora, który (wbrew przyjętym standardom) pominął na razie iPada, skupiając się w pierwszej kolejności na mającym trafić na rynek za miesiąc produkcie Research In Motion. Mamy nadzieję, że odniesie sukces, a za nim pójdą kolejni… 🙂

via: joystiq