Najnowsze dokumenty potwierdzają czerwcową premierę PlayBook'a w Europie

Avatar
Piotr Barycki
21.03.2011

Pomimo zbliżającego się końca pierwszego kwartału tego roku, zarówno dokładna data premiery, jak i ceny debiutanckiego tabletu Research In Motion pozostają dla nas wciąż tajemnicą. Ujawnione wczoraj nieoficjalnie dokumenty i informacje, pozwalają nam jednak przypuszczać, że już niedługo poznamy (prawie całą) prawdę na ten temat.

Najciekawsze wydają się dokumenty pochodzące z angielskiej sieci Three, wśród których znalazły się dane dotyczące wyczekiwanego przez nas PlayBook’a. Wszystko wskazuje na to, że na europejskim rynku jako pierwsza (nawet w sprzedaży u operatorów) zadebiutuje wersja pozbawiona modelu 3G. Pomimo braku wiadomości na temat ceny, upublicznione materiały wskazują jednoznacznie na czerwiec, jako miesiąc, w którym „duża Jeżynka” trafi w Wielkiej Brytanii na sklepowe półki.

Niecierpliwi, którzy postanowią sprowadzić PlayBook’a zza oceanu, powinni bacznie śledzić doniesienia, które powinny pojawić się już 24 marca. Wtedy to bowiem amerykańska sieć Sprint najprawdopodobniej ujawni szczegóły dotyczące daty debiutu, oraz cen tego urządzenia.

Według dotychczasowych przecieków, ceny (zależne od wielkości pamięci urządzenia) powinny zaczynać się od niecałych 500$ za najtańszą wersję. Niezależnie od odmiany, na którą się zdecydujemy, do dyspozycji otrzymamy m.in. dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1Ghz, 1GB pamięci RAM, ekran o przekątnej 7″ i dwie kamery nagrywające wideo w rozdzielczości do 1080p. Całość zarządzana będzie przez dedykowany system przygotowywany przez RIM przy współpracy z QNX.

via: crackberry, bgr