PlayBook będzie posiadał własną aplikację do wideo-konferencji

Avatar
Piotr Barycki
10.03.2011

W związku z tym, że PlayBook’a wyposażono w dwie kamery, umożliwiające rejestrację wideo w rozdzielczości aż 1080p, nikogo prawdopodobnie nie zdziwi wczorajsza wypowiedź Davida Heita, zgodnie z którą tablet RIM umożliwi nam przeprowadzanie połączeń wideo. Do tej pory nie wiedzieliśmy tylko, czy RIM zdecyduje się na osobną aplikację, integrację z BlackBerry Messengerem czy też wykorzystanie tego elementu pozostawi innym producentom.

Wszystko wskazuje na to, że poprawną odpowiedzią jest odpowiedź pierwsza. Research In Motion najprawdopodobniej nie widzi w chwili obecnej (ani w najbliższej przyszłości) powodu aby integrować tego rodzaju usługę z dostępnymi obecnie na rynku programami dla „małych Jeżynek”. Wydaje się to być bardziej niż oczywiste – żaden z obecnych na sklepowych półkach, ani planowanych na ten rok modeli (poza PlayBookiem) nie posiada kamery do wideo-rozmów i nie jest jasne, czy kiedykolwiek doczekamy się implementacji takiego rozwiązania. Szczegółowe dane na temat programu dla tabletu nie zostały jeszcze ujawnione, ale według słów pracownika RIM, powinniśmy się przekonać sami już bardzo niedługo. Miejmy nadzieję, że „niedługo” oznacza premierę równoległą do premiery PB.

Tajemnicą pozostaje również kwestia wykorzystania połączenia internetowego – czy internet udostępniany z naszego BlackBerry lub telefonu innej marki „pozwoli” nam na przeprowadzanie połączeń wideo, czy też niezbędne do tego będzie połączenie się z siecią WiFi? I czy jeśli nie będzie to element BlackBerry Messengera, to czy będziemy mogli wykorzystać BlackBerryID, aby nie zakładać kolejnego konta, specjalnie dla tej usługi?

Warto również bacznie przyglądać się poczynaniom producentów dodatkowego oprogramowania, takiego jak np. Skype, które byłoby w stanie wykorzystać z powodzeniem przednią kamerę. Do tej pory niestety gigant telefonii internetowej nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie. Trzymamy kciuki, aby nie skończyło się to tym razem równie kompromitująco i przykro dla użytkowników, co mariaż RIM, Verizon i Skype…

via: pcworld