PlayBook mógł trafić na rynek o wiele wcześniej?

Avatar
Piotr Barycki
09.03.2011

Pierwsze, utrzymujące się przez długi czas pogłoski zakładały, że serce PlayBook’a stanowić będzie chip przygotowany przez Marvella, którego jednostki centralne mogliśmy znaleźć m.in. w 9000, 9300, 9800 czy 9780. Zagadka rozwiązała się jednak dopiero niedawno, kiedy Texas Instruments w oficjalnym komunikacie prasowym ‚przyznał’ się do współpracy z Research In Motion. Prawdopodobnie jednak pierwsze plotki również były zgodne z prawdą.

Według anonimowego informatora, początkowo Kanadyjczycy wybrali właśnie Marvella, który nie był jednak w stanie poradzić sobie z postawionym przed nim zadaniem. Przygotowany przez niego hardware nie współpracował z oprogramowaniem, a wszystkie poprawki błędów następowały zbyt późno. Z tego też powodu Research In Motion mógł pod koniec zeszłego roku zdecydować się na platformę TI – OMAP 4430, z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1 Ghz.

Jeśli opisana powyżej sytuacja jest zgodna z prawdą, będziemy naprawdę pod wrażeniem, w momencie kiedy RIM dotrzyma początkowo zapowiadanego terminu premiery – pierwszego kwartału.

via: intomobile