Podsumowanie tygodnia 11/2011

Avatar
Piotr Barycki
20.03.2011

Tydzień zaczął się z efektownie i niemal równie efektownie zakończył. W poniedziałek Play zaprezentował wyczekiwaną od długiego czasu własną wersję oferty BlackBerry zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych, natomiast wczoraj RIM rozszerzył listę krajów z dostępem do BlackBerry Protect o Polskę.

Od ok. godziny 10:15 wszystko było już jasne – na BlackBerry w Play nie będziemy musieli już czekać kolejnych miesięcy. W ciągu 24 godzin usługa była już dostępna, a w sklepach pojawiły się telefony z Jeżynką w logo. Oferta nie różni się wprawdzie znacząco od konkurencji, jednak sądząc po popularności wpisów na ten temat, sporo osób czekało na ‚fioletowy BIS’. Na razie niestety usługa nie jest dostępny dla użytkowników pre-paid, ale kto wie, co przyniesie przyszłość? 🙂

Zgodnie z nieoficjalnymi zapowiedziami, w sobotę do Europy wkroczył BlackBerry Protect – rozwiązanie umożliwiające nam m.in. bezprzewodowe wykonywanie kopii zapasowej danych z naszego telefonu, czy też odnajdywanie go w momencie zagubienia/kradzieży. Należy pamiętać, że usługa jest dostępna wyłącznie dla osób posiadających usługę BIS i poprawnie skonfigurowane BlackBerryID. Osoby szczególnie dbające o bezpieczeństwo swoich danych powinny również rozważyć wyłączenie na chwilę obecną JavaScript’u w przeglądarce BlackBerry6 – RIM potwierdził bowiem istnienie dość poważnej luki w jej systemie bezpieczeństwa.

Obecni i przyszli administratorzy BES z pewnością ucieszyli się na oficjalne potwierdzenie nowych funkcji BES 5.0.3, oraz zapowiedź nowej bezpłatnej platformy, łączącej w sobie jednocześnie zalety BES, z Office 365. Rozwiązanie to powinno trafić do wszystkich zainteresowanych jeszcze w tym roku.

Aktualizację oprogramowania mogli w tym tygodniu (po raz kolejny) przeprowadzić właściciele najnowszego modelu z serii Bold – 9780. Wersja .480 opublikowana została jednak bez changelogu (jak zwykle), więc musimy na własnej skórze przetestować wprowadzone zmiany.