Przeglądarka BlackBerry przegrywa z hackerami

Avatar
Piotr Barycki
11.03.2011

Tegoroczne zmagania hackerów z przeglądarką BlackBerry zakończyły się dla nich sukcesem. Trzem programistom, Vincenzo Iozzo, Willemowi Pinckaersowi i Ralfowi Philippowi Weinmannowi, którzy w zeszłym roku bez większych problemów pokonali zabezpieczenia iPhone, udało się wykorzystać lukę w bezpieczeństwie i uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na terminalu.

Hackerzy dostali się do Torch’a za pomocą specjalnie spreparowanej strony, w rezultacie uzyskując niemal pełny dostęp do listy kontaktów i galerii zdjęć. „Włamywacze” stwierdzili, że do systemu BlackBerry włamać się było najtrudniej głównie z powodu… braku jakiejkolwiek szczegółowej dokumentacji. „Trudno jest włamać się do systemu, o którym nic się nie wie” – powiedział Iozzo. Więcej szczegółów na temat metody „rozbrojenia” Torch’a i jego przeglądarki można znaleźć w tym miejscu.

Adrian Stone, odpowiedzialny za zabezpieczenia oprogramowania w RIM zapewnił, że jego zespół natychmiast zweryfikuje tę usterkę i jeśli faktycznie okaże się groźna, w najbliższym czasie możemy spodziewać się drobnej aktualizacji od naszych operatorów i innych dostawców.