Research In Motion zdobywa 30 000 nowych patentów

Avatar
Piotr Barycki
30.03.2011

Jeśli do tej pory Kanadyjczykom w rozwoju przeszkadzał brak odpowiednich licencji, od dziś najprawdopodobniej stało się to o wiele mniejszym problemem. Intellectual Ventures oraz Research In Motion ogłosiły bowiem zakończenie sukcesem negocjacji dotyczących przejęcia 30 000 patentów.

Zdaniem Mario Obeidat z IV, dzięki temu porozumieniu RIM jest w stanie wrócić do walki o najwyższe cele i  nie zostać w tyle za rozpędzoną konkurencją. Ostateczna kwota, ani szczegóły transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Do tej pory, z usług Intellectual Ventures skorzystali tacy giganci jak Samsung czy HTC, a tych, którzy postanowili działać ‚na własną rękę’, spotkała odpowiednia kara – w grudniu zeszłego roku firma wystosowały pozwy o naruszenie własności intelektualnej do dziewięciu producentów. Wśród oskarżonych znaleźli się m.in. Symantec, McAffe czy Trend Micro.

W ostatnich latach Research In Motion wielokrotnie musiał w sądzie udowadniać (z różnym skutkiem) swoją niewinność. Swoje zasługi w dokonaniach RIM widzieli bowiem m.in. NTP, Motorola, czy ostatnio Kodak.

via: reuters