Terminale z QNX OS jeszcze tego lata?

Avatar
Piotr Barycki
11.03.2011

Takie stwierdzenie padło wprawdzie z ust jednego z analityków – Peter’a Miseka, jednak nie oznacza bezpośrednio tego, czego większość z nas mogłaby się spodziewać. Według jego przewidywań, najnowsze modele BlackBerry mogą pracować pod kontrolą „hybrydowego” oprogramowania – pod wizualną powłoką znanego nam BlackBerry 6 (i jego najbliższych następców) kryć będzie się jądro systemu przygotowywanego przez QNX.

Powołując się na „wieloletnie dyskusje” i analizę samego systemu, Misek doszedł do wniosku, że BlackBerry OS nie jest w stanie w rzeczywistości obsłużyć więcej niż 256 MB pamięci RAM, która (o czym na co dzień możemy się przekonać) jest wykorzystywana zarówno jako pamięć operacyjna, jak i przestrzeń dyskowa. Niestety od dawna Research In Motion nie potrafił obejść tego ograniczenia, nie pozwalając nam np. na instalację aplikacji zajmujących kilkadziesiąt lub kilkaset mega. Zastosowanie platformy QNX umożliwiłoby nam takie operacje, stanowiąc jednocześnie spory krok do stworzenia zapowiadanych już od jakiegoś czasu „supersmartfonów”, które najprawdopodobniej trafią na rynek w 2012 roku.

O ile teoria ta zostanie potwierdzona, jesteśmy przekonani, że dopiero takie rozwiązanie będziemy mogli nazwać prawdziwym „freshbutfamiliar”.

Czekamy.

 

via: berryreview
źródło: barrons