Townsmen 6 – bezpłatna strategia dla BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
23.03.2011

Jest chyba tylko jedna rzecz, którą lubimy bardziej od aplikacji i gier dla BlackBerry – darmowe gry i aplikacje dla BlackBerry 🙂 Wydany dziś Townsmen 6 bez wątpienia wpisuje się więc w nasz ‚kanon’, zapewniając wielogodzinną strategiczną rozrywkę dla wszystkich posiadających terminale pracujące pod kontrolą OS 4.2+.

Gra może z łatwością przypomnieć nam stare dobre czasy, kiedy spędzaliśmy długie godziny przed komputerem grając w jedną z części niezwykle popularnych Settlersów. Mechanika rozgrywki jest niemal identyczna – naszym celem jest stworzenie dobrze prosperującego średniowiecznego państewka, z własną infrastrukturą (kopalnie, farmy, etc), oraz wojskiem, dzięki któremu pokonamy naszych sąsiadów, zajmując coraz większe tereny.

Townsmen 6 posiada praktycznie tylko jedną drobną wadę – autorzy (z nieznanego nam powodu) zrezygnowali z tradycyjnego sposobu wywoływania menu (przez wciśnięcie klawisza z logiem BlackBerry) i musimy przyzwyczaić się do tego, że aby to uczynić, należy po prostu wcisnąć TrackBall/TrackPad. Różnica pozornie niewielka, ale na początku potrafi przysporzyć nam nieco nerwów 🙂

Poza tym, praktycznie nie możemy przyczepić się do niczego – gra działa płynnie, nawet na starszych urządzeniach, a dzięki możliwości zapisu gry w każdym momencie, nie musimy się obawiać, że utracimy efekt naszej wielogodzinnej ‚pracy’. Do dyspozycji oddano nam zarówno tryb kampanii, w której powoli przechodzimy przez coraz trudniejsze poziomy i „wolną grę”, w której sami decydujemy o przyszłości naszej społeczności.

Miłej (darmowej) rozrywki!

Pobierz z BlackBerry AppWorld