Użytkownicy BlackBerry skanują najmniej kodów QR

Avatar
Piotr Barycki
08.03.2011

Kody 2D pojawiają się systematycznie w coraz większej ilości miejsc – w gazetach, telewizji, na przystankach, czy nawet… na koszulkach. Kto jednak korzysta z nich najintensywniej? Przypomnijcie sobie, kiedy ostatnio skorzystaliście z takiego rozwiązania, a prawdopodobnie otrzymacie odpowiedź…

Według najnowszych badań, pomimo ogromnego wzrostu (1200% w stosunku do początku 2010) ilości zeskanowań grafik informacyjnych, zaledwie 4% ze wszystkich tego typu operacji zostało wykonanych za pomocą smartfonów BlackBerry. Bezsprzecznie największy pożytek mają z nich właściciele urządzeń pracujących pod kontrolą iOS (aż 68% ogólnego udziału), a co czwarty przeskanowany kod zapewnił błyskawiczny dostęp do informacji posiadaczom telefonów napędzanych przez Androida.

Research In Motion niestety na chwilę obecną nie udostępnia natywnego czytnika kodów, zaznaczając również wyraźnie, że narzędzia wbudowane w jego system nie służą temu zadaniu. Zalecane jest więc skorzystanie z podobnych aplikacji innych producentów – niektóre z nich dostępne są nawet za darmo w BlackBerry AppWorld.

A Wy kiedy ostatni raz skorzystaliście z możliwości oferowanych przez kody 2D?

via: mashable
nadesłał: krzychup