Worms 2010 – klasyczna rozrywka dla BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
22.03.2011

Gier dla BlackBerry jest wprawdzie niezbyt wiele, ale i wśród nich można znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich jest bez wątpienia mobilne wydanie klasycznej gry Worms, autorstwa Electronics Art.

Opisywanie samej gry nie ma większego sensu – na małych wyświetlaczach BlackBerry mamy do czynienia praktycznie z tym samym, co cieszyło nas kilka lat temu na ekranach naszych komputerów. W naszym jeżynowym arsenale znalazło się oczywiście miejsce dla takich klasyków jak Banana Bomb, czy Super Ship. Do dyspozycji otrzymujemy kilka trybów gry – od szybkiej partyjki, aż po całą kampanię, w której wielokrotnie będziemy musieli zmierzyć się z wrogimi robakami.

Trzeba jednak przyznać, że starcia z komputerem nie stanowią większego wyzwania – po kilku partiach jesteśmy w stanie bez większych problemów pokonywać go przy minimalnych stratach własnych. Dlatego też warto zwrócić uwagę na tryby, w których możemy prowadzić rozgrywkę ze znajomymi. Pomimo, że nie jest ona prowadzona on-line, a w starym stylu ‚po-skończeniu-tury-podaj-dalej’, zapewnia nam ona o wiele więcej radości 🙂 Jednocześnie w tego potyczce uczestniczyć mogą aż 3 osoby.

Cieszy również znana z wersji na PC możliwość wyboru kształtu terenu, na którym prowadzone będą bitwy, oraz – dla estetów – możliwość zmiany wyglądu robali.

Sama rozgrywka byłaby więc niemal doskonała, gdyby nie to, że… gra (podobnie jak np. Angry Farm) potrafi okropnie zwolnić nasz terminal. Ciężko jest przy tym stwierdzić, od czego zależy taka ‚dysfunkcja’ – czasem przy intensywnej rozgrywce wszystko działa niesamowicie płynnie, natomiast od czasu do czasu ‚zegarek’ lubi pojawić się nawet podczas spokojnych wędrówek naszych robaków 🙂

Gra (niestety) nie jest darmowa i kosztuje w AppWorld około 15 zł.