[FAQ] Jak (poprawnie) zainstalować aktualizację aplikacji do konfiguracji email?

Avatar
Piotr Barycki
19.04.2011

Ostatnia aktualizacja aplikacji do konfiguracji poczty email z poziomu terminala BlackBerry okazała się dla większości z nas niezbyt szczęśliwa. W przypadku, kiedy zdecydowaliśmy się na jej przeprowadzenie, terminal przestawał nadawać się do użytku, natomiast jeśli stawialiśmy opór i pragnęliśmy zostać przy ostatniej, w pełni funkcjonalnej wersji, nie mieliśmy nawet możliwości jej uruchomienia. Na szczęście nasi czytelnicy znaleźli rozwiązanie!

Okazuje się, że problem tkwi najprawdopodobniej w niezgodności związanej z językiem aplikacji i najprostszym i skutecznym rozwiazaniem (potwierdzonym także przez nas na ‚własnej Jeżynie’) jest… zmiana języka na angielski na czas instalacji aktualizacji.

W tym celu:

  1. Otwieramy menu „Opcje” (Options)
  2. „Język i wprowadzanie tekstu” (Language and Text Intput)
  3. Ustawiamy „Język” (Language) jako „Angielski”
  4. Zapisujemy ustawienia

Następnie otwieramy aplikację do konfiguracji email i zgadzamy się na aktualizację, po czym restartujemy nasze urządzenie bez obaw, że nie uruchomimy go ponownie bez „czystej” instalacji oprogramowania.

Niestety, w takim przypadku za każdym razem, kiedy będziemy chcieli zmienić ustawienia naszej poczty, będziemy musieli ponownie zmienić język na angielski.

Powodzenia!

Rozwiązanie znalazł (i podzielił się nim): Arek