Jak wygląda BlackBerry AppWorld 3.0?

Avatar
Piotr Barycki
12.05.2011

Dosłownie przed kilkoma chwilami dostaliśmy dostęp do kolejnej aktualizacji AppWorld 2.x, a już możemy (bardzo wstępnie) przyjrzeć się wyglądowi AppWorld w wersji 3.0.

Jakie zmiany (oprócz wyglądu) ma przynieść nam AW 3.0? Przede wszystkim, najnowsza odsłona sklepu internetowego z aplikacjami w dużym stopniu zintegruje się z BlackBerry Messenger’em, umożliwiając błyskawiczne i o wiele bardziej rozbudowane „dzielenie się” wartościowymi pozycjami. Dla większości krajów i operatorów (nie wiadomo jeszcze czy również dla Polski) wprowadzona zostanie możliwość doliczania opłat za zakupione aplikacje do naszego zwykłego rachunku telefonicznego – rozwiąże to zapewne problem konieczności płacenia za pomocą PayPala lub kart kredytowych, które nie wszyscy posiadają. AppWorld 3.0 ma posiadać również specjalny dział skierowany do klientów korporacyjnych.

Premiera AW 3.0 przewidziana jest (nieoficjalnie) na okolice czerwca lub lipca i w pierwszej kolejności trafi na terminale pracujące pod kontrolą BlackBerry OS, a dopiero później zawita na PlayBook’u.

zdjęcie nadesłał: ddluk