RIM: Nie planowaliśmy i nie planujemy BBM dla innych platform

Avatar
Piotr Barycki
07.05.2011

Przedstawiciele Research In Motion, w trakcie jednego z wykładów dla programistów podczas BlackBerry World, wyraźnie zaznaczyli, że nie mają w najbliższych (ani późniejszych) planach udostępnienia komunikatora BBM innym platformom.

Według plotek, które pojawiły się na początku tego roku, RIM miałby udostępnić okrojoną i płatną wersję BlackBerry Messengera w sklepach Androida (Android Market) oraz iOS (Apple AppStore). Posunięcie to miałoby zachęcić użytkowników innych systemów operacyjnych do przejścia na „pełną wersję” (dostępną wyłącznie dla terminali BlackBerry) , a także umożliwić im utrzymanie kontaktu ze znajomymi, który zostali przy telefonach z jeżynką w logo.

Według Mike’a Kirkup’a z RIM, plotki ten nie mają jednak pokrycia w rzeczywistości i nawet jeśli taki krok był rozważany, nie jest obecnie brany pod uwagę. Po pierwsze, BBM jest obecnie jednym z głównych czynników, który przyciąga do BlackBerry nowych klientów, a po drugie otwarcie zamkniętej infrastruktury RIM „na świat” byłoby co najmniej nierozsądne.

Jeśli więc ktoś planował przesiadkę na iP lub Androida, z nadzieją zachowania BBM’a – niech lepiej porzuci wszelką nadzieję.

via: berryreview