TokenInteligo już oficjalnie dla BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
12.05.2011

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami z końcówki zeszłego roku, od dziś wszyscy użytkownicy terminali BlackBerry otrzymują dostęp do dedykowanej aplikacji TokenInteligo, umożliwiającej wygenerowanie kodów niezbędnych do potwierdzania operacji wykonywanych na naszym koncie.

Dla przypomnienia, krótki opis wszystkich możliwości mobilnej aplikajci:

Token to specjalna aplikacja pobierana na telefon komórkowy. Umożliwia bezpłatne generowanie kodów do potwierdzania operacji w koncie Inteligo.Token wzmacnia także hasło logowania do serwisu transakcyjnego Inteligo. Korzystając z tego narzędzia przy logowaniu do serwisu transakcyjnego należy podać, wpisując jednym ciągiem, hasło z tokena oraz dotychczasowe hasło logowania.

Każdy kod wygenerowany przez token jest unikalny i powiązany tylko z jedną  zleconą transakcją. Dodatkowo dostęp do aplikacji chroniony jest indywidualnym kodem PIN, który znasz tylko Ty. Token nie weryfikuje poprawności wprowadzonego PIN-u – wykorzystywany jest on w procesie generowania odpowiedzi. Jeśli podasz błędny PIN, token będzie generować niewłaściwe odpowiedzi – kody lub hasła. Wówczas autoryzacja operacji ani logowania nie będą możliwe. Jeśli trzy razy podasz błędny kod lub hasło z tokena, narzędzie zostanie zablokowane.

Oprogramowanie dostępne jest na specjalnej stronie banku i można pobrać je całkowicie bezpłatnie – w tym celu należy podany adres otworzyć bezpośrednio w przeglądarce BlackBerry. TokenInteligo działa na praktycznie wszystkich urządzeniach BlackBerry – od 8300, aż po 9800 i 9780 (choć w ostatnim z przypadków należy wybrać 9700).

nadesłał: Mateusz
via: inteligo