BlackBerry AppWorld już niedługo po polsku?

Avatar
Piotr Barycki
25.06.2011

Najwyraźniej „jeżynowa rewolucja” nie wiązała się wyłącznie z obniżeniem ceny usługi BIS i udostępnieniem jej wszystkim zainteresowanym przez jedną z sieci. Wygląda bowiem na to, że już wkrótce oficjalny sklep internetowy z kompozycjami, aplikacjami i grami dla BlackBerry – AppWorld, będzie przemawiał do nas w całości po polsku.

Już teraz, logując się do AW z poziomu programu klienckiego zainstalowanego na naszym terminalu, możemy zaobserwować, że przetłumaczone zostały niektóre z kategorii (np. Gry, Księgowość, Rozrywka czy Służbowe). Oczywiście nie powinniśmy się spodziewać, że spolszczone zostaną opisy aplikacji czy same aplikacje – to zależeć będzie wyłącznie od producentów (niektórzy posiłkują się Google Translate, co w większości przypadków dostarcza niezapomnianych wrażeń). Ważne jednak, że cały interfejs będzie o wiele przyjazny użytkownikom, którzy nie muszą być koniecznie miłośnikami lub znawcami angielskiego.

Dla przypomnienia: BlackBerry AppWorld został oficjalnie otwarty (dla USA i Kanady) ponad dwa lata temu i od tego czasu programiści i twórcy kompozycji dodali do niego 34508 pozycji. Mieszkańcy Polski mają dostęp zarówno do większości darmowych (od marca 2010), jak i płatnych (sierpień 2010) aplikacji.