BlackBerry Media Box – następca BlackBerry Music Gateway?

Avatar
Piotr Barycki
30.06.2011

W momencie, kiedy wydawało się, że Research In Motion w żaden sposób nie będzie kontynuował niezwykle ciekawego projektu, jakim był BlackBerry Music Gateway, do internetu dostały się informacje, według których być może jeszcze w tym roku doczekamy się jego o wiele bardziej multimedialnego następcy – BlackBerry Media Box.

Informacji na ten temat niestety w dalszym ciągu nie ma zbyt wiele. Według informatora portalu N4BB, urządzenie to, mające w pewien sposób konkurować z oferowanym przez Apple „Apple TV”, będzie „mniej konsumenckim” (cokolwiek miało by to ostatecznie oznaczać), skrzyżowaniem BlackBerry Presentera, właśnie ze wspomnianym produktem konkurencyjnej firmy.

Całością miała by zarządzać (prawdopodobnie specjalnie przystosowana) wersja systemu operacyjnego, który znamy z BlackBerry PlayBooka – QNX. Co ciekawe, również parametry samego urządzenia pozostaną bardzo podobne do tych, którymi pochwalić się może najnowszy tablet RIM. Oczywiście „stacjonarny PlayBook” byłby zapewne niezbyt interesującym zakupem, dlatego też bardzo możliwa jest „integracja innych serwisów”.

Jak widać, na chwilę obecną mamy niestety zbyt mało danych, aby chociaż próbować przewidzieć, czy produkt ten będzie hitem, niewypałem. Nie wiadomo nawet czy w ogóle ukarze się na rynku i jaka będzie dokładnie jego funkcja – czy znajdzie swoje zastosowanie w biurach, czy spróbuje zastąpić nasze domowe centra rozrywki. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, jak przydatne są oficjalne akcesoria dla naszych terminali – kochamy je wszystkie.