Drugie urodziny BBNews.pl – już ponad 700 jeżynowych dni razem!

Avatar
Piotr Barycki
19.06.2011

Ani się obejrzeliśmy, a już minął dokładnie rok od poprzednich urodzin i równo dwa lata od momentu, kiedy na naszym portalu utworzony został pierwszy (testowy, ale publiczny) wpis. Od tego momentu, bez większych przestojów, było już tylko lepiej 🙂

Tym razem (wyjątkowo) nie zamierzamy się (zbytnio) chwalić naszymi sukcesami, rozwojem, rozbudową czy pomysłami – kto nas odwiedza ten o nich wie (a także doskonale wie, że wciąż mamy dużo do nadrobienia i douczenia się:-)) Dziś, w imieniu całej redakcji chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim czytelnikom – i tym, którzy odwiedzają nas codziennie po kilka razy i tym, którzy przelotnie zajrzą do nas raz w miesiącu. Każde „+1” na naszym liczniku odwiedzających jest dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności tak, aby treść i forma stały na jak najwyższym poziomie.

Chcieliśmy podziękować także wszystkim, dzięki którym możliwe było spełnienie naszych najskrytszych marzeń – wyjazdu na największą na świecie konferencję poświęconą terminalom i usługom przygotowanym przez RIM – BlackBerry World 2011. Wizyta w Orlando była doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę – kontakty i wiedza zdobyte bezpośrednio podczas prezentacji i wykładów są bezcenne dla każdego, kto chce nawet pół-profesjonalnie pisać o „Jeżynkach”. Miejmy nadzieję, że za niecały rok również będziemy mieć możliwość postawienia stopy (najlepiej obydwu) na amerykańskiej ziemi, aby na żywo relacjonować Wam kolejne zmiany (być może największe w historii RIM).

Jeśli ktoś lubi statystyki, to możemy z przyjemnością oznajmić, że od momentu powstania do dziś, na BBNews.pl opublikowanych zostało prawie 4200 artykułów (co daje całkiem przyjemną średnią około 5 wpisów dziennie) i rzadko zdarzały się dni, kiedy strona „świeciła pustkami”. Niezależnie od wykonywanych aktualnie obowiązków, staraliśmy się zawsze trzymać rękę na pulsie, od czasu do czasu standardowe „newsy” przeplatając własnymi komentarzami do obecnej sytuacji RIM i BlackBerry. Oczywiście nie zawsze mieliśmy rację (a przynajmniej nie zawsze o tym wiedzieliście), więc i Wasza aktywność była zauważalna, przekładając się na prawie 20 000 komentarzy (zdarzały się wpisy z ponad 100 komentarzami).

Więcej nie musimy już chyba pisać – czas świętować i cieszyć się, że jesteśmy dziś w tym miejscu, w którym właśnie jesteśmy i że jutro będziemy o co najmniej jeden krok dalej (czytaj: trochę lepsi niż wczoraj :-)).

Tak, możecie już śpiewać sto lat, a my jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym skromny portal o BlackBerry może istnieć w obecnej formie!

Redaktorska wycieczka osobista: W ramach „postanowień urodzinowych” zobowiązuję się poszerzyć moją skromną wiedzę na temat ortografii i interpunkcji (oraz tematów powiązanych) i nie nadużywać zwrotu „natywny”, nie pisać „na dzień dzisiejszy”, nie odmieniać „logo” i poprawnie odmieniać „fora internetowe”, a przy okazji nauczyć się dokładnie gdzie stawia się przecinki i do czego tak naprawdę służą tajemnicze myślniki (i jeszcze bardziej mroczne „podwójne myślniki).

Redaktorska wycieczka jeszcze bardziej osobista: Na sam koniec nieco gorsza wiadomość: Niestety z powodów osobistych będę musiał na pewien czas nieco „odpocząć” od BlackBerry i BBNews. Mam nadzieję, że nikt nie zauważy mojego krótkiego zniknięcia…*

*) Żartowałem, robię sobie po prostu wolny weekend (czyt.: wolną niedzielę**) i w poniedziałek wracamy normalnie do roboty! 😉 Ponad 700 dni pod rząd z BlackBerry dosłownie przyklejonym do ręki od rana do wieczora jest dobrym pretekstem, żeby zrobić sobie przynajmniej na ten jeden dzień przerwę 🙂

**) Pod warunkiem, że nie pojawią się żadne ważne informacje 😉