[FAQ] Czym są niewielkie "aktualizacje" BlackBerry Tablet OS?

Avatar
Piotr Barycki
09.06.2011

Niedługo po mającej miejsce kilka dni temu aktualizacji BlackBerry Tablet OS do wersji 1.0.5.2304, otrzymaliśmy kilka zgłoszeń informujących o udostępnieniu kolejnej, tym razem o wiele mniejszej (kilka MB) „poprawki”. Pomimo, że była ona oznaczona dokładnie tym samym numerem, system wykrywał ją automatycznie i uporczywie informował nas o konieczności pobrania i instalacji. Czym tak naprawdę są te „aktualizacje” i dlaczego nie warto się nimi przejmować?

Odpowiedź jest dość prosta: ponieważ wcale nie są to żadnego rodzaju poprawki/dodatki i przeprowadzenie całego procesu zalecanego przez system okaże się czystą stratą czasu. W tych kilku megabajtach zawarte są bowiem wyłącznie… aplikacje systemowe (np. odnośniki do stron WWW, Facebook, etc), które zdecydowaliśmy się usunąć z naszego urządzenia.

Mamy nadzieję, że w kolejnej (prawdziwej) aktualizacji Research In Motion zdecyduje się na usunięcie tego błędu (ciężko określić to zachowanie inaczej). W przeciwnym przypadku, jeśli będziemy chcieli pozbyć się jakiejkolwiek ikony, którą uznamy za niepotrzebną (zwłaszcza biorąc pod uwagę brak możliwości ich ukrywania), możemy liczyć się z codziennymi informacjami na temat „nowych” wersji BlackBerry Tablet OS.

Dziękujemy Jakubowi za pomoc w rozwiązania zagadki