Shared Board – wspólna tablica dla użytkowników PlayBooka

Avatar
Piotr Barycki
01.06.2011

Z pewnością nie raz, np. podczas pomagania znajomym w rozwiązywaniu zadań matematycznych (lub podobnych) dochodziliście do wniosku, że o wiele łatwiej byłoby Wam dany problem „rozpisać”. Teraz może być to możliwe, pod dwoma warunkami – obie strony posiadają PlayBooki podłączone do dowolnej sieci WiFi.

Bezpłatny Shared Board (lub po prostu Black Board) udostępnia nam wspólną dla wszystkich użytkowników danej grupy tablicę, na której możemy dzielić się naszymi pomysłami, rozwiązaniami lub innymi dziełami, które możemy na jej powierzchni stworzyć. Aplikacja zapewnia wymianę danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu to, co zostanie przez nas narysowane na ekranie naszego PlayBooka, automatycznie wyświetli się u naszych znajomych. Jeśli nie wystarczy rysunek, zawsze skorzystać możemy z pomocy wbudowanego czatu.

Obsługa programu i zarządzanie grupami jest niezwykle proste – wystarczy jedynie podać naszą nazwę użytkownika oraz ustaloną wcześniej nazwę grupy. Dalej wszystko zależy już wyłącznie od naszej inwencji.

Autorzy zapowiadają również wprowadzenie w najbliższym czasie wersji dla PC, dzięki czemu „rysować” będziemy mogli nie tylko z innymi posiadaczami tabletu RIM, ale z praktycznie wszykimi na całym świecie.

Pobierz