BlackBerry 7 z przeglądarką, na jaką czekaliśmy od lat

Avatar
Piotr Barycki
20.07.2011


Terminale BlackBerry nigdy nie słynęły z wydajnych i szybkich przeglądarek – własnie ten element (a właściwie jego ułomność) wpływał w dużym stopniu na utrwalenie stereotypu urządzenia nie nadającego się zbytnio dla „zwykłych użytkowników”. Sytuacja zmieniła się wyraźnie w momencie premiery BlackBerry 6, jednak prawdziwe „trzęsienie ziemi” czeka nas w momencie, kiedy rozpakujemy swoje nowe urządzenie pracujące pod kontrolą siódmej wersji oprogramowania systemowego BlackBerry.

Powyższe krótkie nagranie wideo prezentuje po raz kolejny to, co mieliśmy okazję zaobserwować już podczas majowej konferencji BlackBerry World – przeglądarka zainstalowana domyślnie w tym systemie jest w końcu tak szybka, jak moglibyśmy tego chcieć. Dotyczy to przy tym zarówno ładowania stron, jak i całej nawigacji – przewijania czy powiększania zawartości. Według Research In Motion, różnica w prędkości i wydajności przeglądarki wynosi 160%, w porównaniu do poprzedniej jej odsłony.

Nie bez znaczenia są w tym przypadku podzespoły, w które wyposażony został najnowszy Bold (i większość nowych terminali BlackBerry). Procesor o taktowaniu 1,2GHz, 768 MB pamięci RAM i sprzętowa akceleracja grafiki powinny zapewnić nam przyjemność z przeglądania internetu na najwyższym poziomie.

Odpowiednie przygotowanie tej części systemu operacyjnego z pewnością pozwoli na uniknięcie powtórki dość zawstydzających wydarzeń, mających miejsce po premierze BlackBerry 9800, kiedy to przeglądarka określana jako rewolucyjna okazała się być… wolniejsza od tych, które mogliśmy znaleźć w większości telefonów konkurencji.

via: techtact