Android Player dla BlackBerry PlayBooka opóźniony?

Avatar
Piotr Barycki
04.08.2011

Wśród wszystkich dzisiejszych (i wczorajszych) dobrych informacji dla miłośników klasycznych terminali BlackBerry, znalazła się niestety jedna zła dla użytkowników BlackBerry PlayBooka. Według najnowszych przecieków, premiera oprogramowania mającego umożliwić uruchamianie na tablecie RIM aplikacje z Androida została przesunięta na nieco późniejszy termin.

Wyczekiwany praktycznie od premiery PlayBooka „Android Player” miałby oficjalnie trafić na nasze urządzenia dopiero w okolicach „późnej jesieni”, tym samym zmuszając wszystkich zainteresowanych do korzystania z wersji, która dostała się do internetu nie do końca za zgodą Research In Motion. Ostateczna wersja powinna się jednak zdecydowanie różnić od tego, co mieliśmy okazję przetestować do tej pory.

Android Player w obecnej formie (określonej przez RIM jako „wczesna beta”) emuluje bowiem praktycznie cały system operacyjny Android 2.3, włącznie ze sklepem z aplikacjami – Android Marketem. W wydaniu finalnym będzie on pracował całkowicie „w tle”, uruchamiając jedynie aplikacje specjalnie dostosowane do PlayBooka i rozpowszechniane za pośrednictwem BlackBerry AppWorld. Jedyną zauważalną różnicą pomiędzy zainstalowanymi programami pisanymi pierwotnie dla PlayBooka i Androida będzie najprawdopodobniej… kolor podświetlenia ikony w menu.

Niezależnie jednak o tego jak duże opóźnienie będzie miał Android Player, zdecydowanie warto mu się przyglądać – chociażby po to, aby sprawdzić czy zgodnie z przewidywaniami RIM pomoże on w popularyzacji PlayBooka, czy też doprowadzi np. do wyraźnego spadku zainteresowania programistów nową platformą od RIM.

via: engadget