BBM Music coraz bliżej

Avatar
Piotr Barycki
19.08.2011

Jeśli ktokolwiek z utęsknieniem oczekuje na niezwykle ciekawy projekt RIM – BBM Music, umożliwiający m.in. dzielenie się naszą muzyką ze znajomymi z naszej listy kontaktów BlackBerry Messengera, prawdopodobnie nie będzie musiał zbytnio testować swojej cierpliwości. Serwis ten może bowiem trafić do naszych urządzeń już w ciągu najbliższych tygodni.

Według najnowszych doniesień, kanadyjskiemu producentowi terminali BlackBerry udało się już podpisać odpowiednie umowy z co najmniej jedną z największych firm fonograficznych, tym samym zwiększając wyraźnie prawdopodobieństwo rychłego otwarcia programu beta aplikacji BBM Music.

Oto co obecnie wiemy o tajemniczym BBM Music:

(…) powoli zaczyna klarować się ogólny kształt zintegrowanej z BlackBerry Messengerem platformy muzyczno-społecznościowej. Research In Motion w ciągu najbliższych miesięcy (lub tygodni) ma zaprezentować całkiem nowy sklep muzyczny, do którego zasobów otrzymamy dostęp w zamian za miesięczną opłatę w wysokości około 4,99$. Premiera tego rozwiązania miała by zbiec się z premierą BlackBerry AppWorld 3.0.

O wiele ciekawszy jest jednak mechanizm działania samego sklepu, który oprócz możliwości standardowego zakupu i pobierania utworów umożliwia nam dzielenie się naszymi zbiorami ze znajomymi. Każdy z nich ma dostęp do specjalnie przygotowanej przez nas listy 50 ulubionych utworów, w zamian za co dostęp do podobnych list utworzonych przez nich otrzymujemy my.

via: cnet