BlackBerry 9790 istnieje – nadchodzi ideał dla miłośników "małych" Boldów

Avatar
Piotr Barycki
13.08.2011


Przyznajemy, że nawet nam ciężko było uwierzyć w trwające prace nad kolejnym wydaniem BlackBerry z serii 97xx, jednak wszystko wskazuje na to, że takie urządzenie ma ogromne szanse trafić w najbliższym czasie na rynek. Odpowiednie dokumenty UAProf znalazły się bowiem na stronie RIM.

Niestety, jak zwykle w przypadku tego typu dokumentów, nie odnajdziemy zbyt wiele pomocnych informacji. Potwierdza się jednak rozdzielczość ekranu, która zgodnie niedawnymi plotkami, nie ulegnie zmianie w stosunku do jego poprzedników.

Oprócz tego, w terminalu powinno znaleźć się miejsce dla najpopularniejszych modułów, takich jak GPS, WiFi, HSPA, czy coraz częściej stosowane NFC. To wszystko to zostanie wsparte systemem BlackBerry 7, po którym poruszać się będziemy mogli zarówno za pomocą klawiatury i TrackPada, jak i ekranu dotykowego.

Research In Motion w dalszym ciągu trzyma pozostałe szczegóły najnowszego Bolda w tajemnicy, jednak wszyscy, którym przypadł do gustu 9700 lub 9780 i nie są ostatecznie przekonani do 9900, zdecydowanie powinni poczekać na rozwój wydarzeń.