BlackBerry Bridge dla wszystkich aplikacji!

Avatar
Piotr Barycki
24.08.2011

Do tej pory rozwiązanie BlackBerry Bridge było dość mocno ograniczone – za jego pomocą mogliśmy łączyć się z internetem tylko do odbioru poczty lub przeglądania internetu przed stosunkowo wolną przeglądarkę Bridge Browser. Z wykorzystaniem tego połączenia nie chciała działać praktycznie żadna inna aplikacja. Aż do dziś.

Jak udało się odkryć naszym znajomym z BBin i BerryReview, po dokonaniu najnowszej aktualizacji BlackBerry Tablet OS nie trzeba już uruchamiać specjalnego trybu „tether” (nie wykorzystującego naszego pakietu BIS), aby aplikacje takie jak Facebook czy Blaq działały absolutnie bezproblemowo.

Sami przeprowadziliśmy podobne testy i ich wynik był zaskakujący – nawet pomimo wyłączenia APN w terminu, BlackBerry Bridge zapewniał dostęp do internetu aplikacjom innym niż te, które domyślnie dostarczył dla PlayBooka producent. Czyżbyśmy w końcu mieli okazję poznać prawdziwą moc tego rozwiązania? Miejmy nadzieję!

PS: W związku z tym, że RIM oficjalnie nie potwierdził tej funkcji **nie gwarantujemy**, że przy takich zabiegach nic złego nie stanie się waszym rachunkom. Musicie wszystko przetestować na własną odpowiedzialność. Fakt jest jednak faktem – nam (i nie tylko nam) się udało!Serwis BBNews.pl jest sponsorowany przez sklep BBApps.pl, oferujący najlepsze oprogramowanie dla terminali BlackBerry.