BlackBerry Messenger pomaga sprzątać Londyn

Avatar
Piotr Barycki
10.08.2011

Okazuje się, że BlackBerry Messenger nie odgrywa wyłącznie negatywnej roli w ostatnich londyńskich zajściach. Za jego pomocą organizują się bowiem nie tylko grupy bojówkarzy, ale również ochotnicy pragnący pomóc w przywróceniu miasta do normalnego stanu.

Ich zadanie jest całkowicie pokojowe – gromadzą się w godzinach porannych w umówionych miejscach i starają się przynajmniej częściowo posprzątać wyznaczony obszar, zdemolowany wcześniej przez młodocianych przestępców grasujących na ulicach ich miasta. Do komunikacji służą im nie tylko publiczne sieci społecznościowe, takie jak Twitter, czy Facebook, ale również BlackBerry Messenger, pozwalający na błyskawiczną i niezawodną komunikację. Przydatna okazuje się prawdopodobnie także możliwość tworzenia specjalnych grup na BBM, których liczebność może wynieść maksymalnie 30 osób. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia porozumiewanie się pomiędzy osobami mającymi spotkać się o konkretnej godzinie w konkretnym miejscu i wykonać konkretne zadanie.

Wcześniejszy udział BBM w brytyjskich zamieszkach doprowadził nawet do publicznych propozycji całkowitego wyłączenia tej usługi na pewien czas. Research In Motion zapowiedział, że do takiej sytuacji nie dojdzie, jednak zamierza podjąć pełną współpracę z lokalnymi władzami i policją, co zostało niezbyt pozytywnie przyjęte przez walczących o „wolność” hakerów.

via: di.com.pl