BlackBerry PlayBook 4G coraz dalej

Avatar
Piotr Barycki
12.08.2011

AKTUALIZACJA: Research In Motion oficjalnie odniósł się do poniższej wiadomości, informując że na rynku faktycznie nie pojawi się wersja 4G WiMax, jednak prace nad odmianą 4G LTE trwają w dalszym ciągu i zgodnie z planem trafi ona do sklepów jesienią tego roku.

Wszystko wskazuje na to, że o ile BlackBerry PlayBook wyposażony w moduł 4G kiedykolwiek trafi na rynek, o tyle będzie on dostępny u mniejszej ilości istotnych operatorów niż do tej pory przewidywano. Z planów wprowadzenia tego urządzenia wycofała się bowiem ostatecznie sieć Sprint, która jako jedyna, jeszcze na początku tego roku, deklarowała zainteresowanie takim modelem.

W związku z dzisiejszą decyzją, nie wiadomo czy na dystrybucję PlayBooka 4G zdecyduje się którykolwiek z amerykańskich operatorów – oficjalnego komunikatu w tej kwestii nie udostępniło ani AT&T ani Verizon.

Zdaniem prezesa sieci Sprint, PlayBookowi nie udało się zdobyć odpowiedniej popularności w kręgach biznesowych, a klienci prywatni zaczynają powoli gubić się w coraz większej ilości tabletów dostępnych na rynku, przez co wprowadzenie kolejnego mijało by się z celem.

Research In Motion odmówił komentarza w tej sprawie.

via: WSJ/crackberry