BlackBerry Smart Card Reader™ zaakceptowany przez amerykański rząd

Avatar
Piotr Barycki
22.08.2011

Niedługo po przyznaniu certyfikatu bezpieczeństwa BlackBerry PlayBookowi, amerykański rząd ogłosił nagrodzenie w podobny sposób czytnika Kart Inteligentnych produkowanych przez Research In Motion. BlackBerry Smart Card Reader™ stał się tym samym pierwszym urządzeniem tego typu, które otrzymało ceryfikat FIPS 140-2 poziomu trzeciego.

Karty inteligentne stosowane są powszechnie w wielu amerykańskich programach bezpieczeństwa, takich jak CAC (U.S. Department of Defense’s Common Access Card) czy HSPD-12 (Homeland Security Presidential Directive 12.), umożliwiając szybką, bezpieczną i niezawodną identyfikację pracowników. BlackBerry Smart Card Reader został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej współpracować z odpowiednimi kartami wydawanymi przez rząd lub inne organizacje szczególnie dbające o swoje bezpieczeństwo.

Niewielki i lekki bezprzewodowy czytnik wymaga od pracownika włożenia do niego przydzielonej mu karty i w takiej formie stanowi jego klucz dostępu np. do jego terminala BlackBerry wyposażonego w moduł Bluetooth, komputerów firmowych czy nawet określonych pomieszczeń.

Więcej informacji na temat produktu można znaleźć w tym miejscu.

via: RIM