Bloomberg: Terminale z QNX od początku z aplikacjami z Androida

Avatar
Piotr Barycki
24.08.2011


Wygląda na to, że Research In Motion wyciągnął wnioski z premiery PlayBooka i w przypadku terminali pracujących pod kontrolą systemu QNX, najważniejsze dodatki będą od razu dostępne w systemie. Mowa oczywiście o odtwarzaczu umożliwiającym instalację i obsługę aplikacji pisanych pierwotnie z myślą o Androidzie.

Według najnowszych informacji, do których udało się dotrzeć reporterom serwisu Bloomberg, telefony BlackBerry, które zawitają na rynku już na początku przyszłego roku, od samego początku będą w stanie obsłużyć takie właśnie programy i gry. Rozwiązanie to miałoby być identyczne z tym, które zobaczymy już wkrótce na PlayBooku, a jedyną różnicą byłoby dostosowanie go do mniejszych rozmiarów ekranu i innych rozdzielczości terminali.

Te same źródła podają, że już w przyszłym miesiącu Android AppPlayer trafi nareszcie w pełnej krasie na BlackBerry PlayBooka. Niestety Research In Motion nie zdecydował się na oficjalnie potwierdzenie tej informacji – pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, aby tak się właśnie stało (w końcu). Próbkę Androida na tablecie RIM mieliśmy okazję zobaczyć kilka tygodni temu, kiedy to do internetu dostała się wczesna wersja beta specjalnego odtwarzacza.

RIM nie zamierza oczywiście wyłącznie „pasożytować” na twórcach aplikacji dla Androida – tydzień temu ogłoszono, że kanadyjska korporacja stała się złotym sponsorem tegorocznej konwencji Droidcon 2011 w Wielkiej Brytanii.Serwis BBNews.pl jest sponsorowany przez sklep BBApps.pl, oferujący najlepsze oprogramowanie dla terminali BlackBerry.