Co powinien zmienić BlackBerry 8 (QNX OS)?

Avatar
Piotr Barycki
08.08.2011

Ostatnia (choć jeszcze niepotwierdzona oficjalnie przez RIM) informacja, według której nawet najnowsze terminale (9900, 9810, 9860) nie otrzymają aktualizacji do zbliżającego się wielkimi krokami przełomowego systemu operacyjnego QNX, spowodowała bardzo mieszane reakcje. Dla niektórych jest to powód, aby wstrzymać się z zakupem do premiery „super-smartfonów”, natomiast inni nie widzą w tym najmniejszego problemu – BlackBerry 7 jest przecież szybsze, ładniejsze i lepsze niż jego poprzednik.

Nie zagłębiając się już w kwestię potencjalnej aktualizacji (lub jej braku) jesteśmy niezwykle ciekawi co Waszym zdaniem powinno zmienić się w QNX OS w stosunku do BlackBerry OS, z którym kontakt ma większość z nas na co dzień. Czego tak naprawdę brakuje nowym terminalom BlackBerry i OS7 do dogonienia konkurencji? Co mógłby zrobić Research In Motion w swoich tajnych laboratoriach, aby znów odzyskać tych, którzy postanowili przenieść się na inne platformy?

BlackBerry 7 wprowadza to, czego brakowało nam do tej pory najbardziej – zawrotnie szybką przeglądarkę, gry 3D, o wiele atrakcyjniejszy interfejs, nowe funkcje, drobne poprawki i rozwinięcie starych rozwiązań. Dlaczego część z nas zdecyduje się jednak prawdopodobnie poczekać do połowy przyszłego roku?