Dokumentacja RIM potwierdza rozdzielczość ekranu BlackBerry 9380 Curve

Avatar
Piotr Barycki
13.08.2011

Model 9380, podobnie jak jego kuzyni z serii Curve – 9350 i 9360 nie doczekał się niestety w ostatnim czasie oficjalnej prezentacji, w związku z czym w ich przypadku możemy bazować wyłącznie na przeciekach i innych nieoficjalnych informacjach. Na szczęście dokumenty znajdujące się na serwerach RIM były na tyle uczynne, że postanowiły potwierdzić przynajmniej kilka podstawowych parametrów.

Przede wszystkim potwierdzony został jeden z najistotniejszych – rozdzielczość dotykowego ekranu. Zgodnie z przewidywaniami wyniesie ona 360×480 (HVGA) i będzie ona taka sama, jak ta, którą pochwalić mógł się np. pierwszy Torch. Tym samym, w ramach odświeżenia wszystkich serii, nowy „low-end” dogonił stary „high-end” i miejmy nadzieję, że już nigdy nie będziemy męczyć oczu nad wyświetlaczami QVGA. Nie udało się niestety potwierdzić jeszcze przekątnej ekranu, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie ona miała dokładnie 3,25″ – nieco więcej niż 9800 i tyle co 9500/20.

Urządzenie nie powinno także odstawać od reszty stawki dostępnymi rodzajami połączeń. Wśród nich z pewnością znajdą się WiFi w standardach b/g/n oraz HSPA. Najprawdopodobniej na pokładzie odnajdziemy również moduły NFC i GPS.

Na potwierdzenie kolejny danych przyjdzie nam niestety jeszcze trochę poczekać, jednak jedno jest pewne – nie powinno trwać to zbyt długo. Terminal ma bowiem trafić do sklepów jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Jeśli sprawdzi się optymistyczna wersja, być może będzie to idealny prezent pod choinkę?