[KOMUNIKAT PRASOWY] Aplikacja Allegro dostępna na BlackBerry 7

Avatar
Piotr Barycki
25.08.2011

Podczas konferencji w Londynie 3 sierpnia Research In Motion (RIM) zaprezentowało nowy system – BlackBerry® 7. Grupa Allegro stworzyła pierwszą na polskim rynku aplikację dostosowaną do nowego systemu BlackBerry 7.

System BlackBerry 7 wspiera akcelerację sprzętową i standard Open GL. Dzięki tym usprawnieniom gry powstające dla tej platformy zyskają zarówno na interfejsie, jak i grywalności. System wspiera także bardzo szybko rozwijającą się technologię Near Field Communication. Dzięki jej wykorzystaniu możliwe będą w przyszłości bezpieczne płatności zbliżeniowe przy użyciu telefonu. Nowe smartfony RIM z systemem BlackBerry 7 zawierają również technologię BlackBerry Liquid Graphics™, która zapewnia sprzętową akcelerację grafiki w całym systemie. Dzięki tej technologii nawigacja jest jeszcze wygodniejsza, bardziej płynna i naturalna, a wbudowana przeglądarka internetowa działa jeszcze szybciej.

W sklepie z aplikacjami BlackBerry App World™ dostępne jest już ponad 35 tysięcy aplikacji, które zostały pobrane ponad miliard razy. Na rynek trafiło ponad 150 milionów smartfonów od kanadyjskiego producenta. Wraz z rozwojem platformy rozwija się także dedykowana aplikacja Allegro dla telefonów BlackBerry. Ścisła współpraca Grupy Allegro i RIM pozwala na szybki rozwój aplikacji Allegro dla platformy BlackBerry.

Grupa Allegro stworzyła pierwszą na polskim rynku aplikację dostosowaną do nowego systemu – BlackBerry 7. Aplikacja Allegro stworzona jest zgodnie z najlepszymi praktykami RIM, spełnia warunki BlackBerry Super App. Jest jednym z najlepszych na polskim rynku przykładów aplikacji, która zapewnia doświadczenia użytkownika na najwyższym możliwym poziomie.

Allegro jest ściśle zintegrowane z wbudowanymi aplikacjami BlackBerry, wysyłanie wiadomości odbywa się przez sms, e-mail bądź za pomocą wiadomości BlackBerry Messenger. Użytkownicy mają możliwość wysyłania wiadomości, linków oraz wykonywania połączeń bezpośrednio z aplikacji.

Aplikacja działa w tle, w przypadku aktywności w serwisie użytkownik powiadamiany jest za pomocą odpowiedniego komunikatu na ekranie głównym swojego smartfonu. Powiadomienia generowane są dynamicznie. Komfort jaki zapewnia aplikacja poczują wszyscy użytkownicy BlackBerry licytujący na Allegro, w sytuacji gdy użytkownik zostanie przelicytowany na aukcji, w której bierze udział, zostanie o tym natychmiast powiadomiony. Aplikacja Allegro jest zoptymalizowana pod kątem zużycia baterii, jest usypiana podczas działania w tle, co pozwala na wydłużenie czasu pracy urządzenia.

Grupa Allegro stara się nie tylko podążać za trendami rynkowymi ale je wyprzedzać, czego przykładem jest nowa wersja aplikacji umożliwiającej zakup na największej platformie handlowej w Polsce. Allegro jako wyselekcjonowany członek BlackBerry Alliance Program stara się wspierać tą nowoczesną platformę poprzez dostarczanie najlepszych rozwiązań mobilnych umożliwiających dokonywanie transakcji między użytkownikami.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z BlackBerry AppWorld