News dnia: BlackBerry PlayBook dostępny oficjalnie w BBSklep.pl!

Avatar
Piotr Barycki
02.08.2011

Po długich miesiącach oczekiwań, pierwszy autorski tablet Research In Motion – BlackBerry PlayBook, trafił nareszcie oficjalnie do Polski. Już dziś można go zamówić bezpośrednio ze sklepu BBSklep.pl (pierwszego sklepu umożliwiającego zakup tego urządzenia). Wysyłka nastąpi w dniu jutrzejszym tj. 3.08.2011.

Cena urządzenia wyposażonego w moduł WiFi zaczyna się już od 2129 zł brutto (wersja 16GB).

BlackBerry PlayBook charakteryzuje się 7-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1GHz, 1GB pamięci operacyjnej oraz zupełnie nowym systemem – BlackBerry Tablet OS, przygotowywany przez RIM przy współpracy z QNX. Do połączenia z internetem możemy wykorzystać wbudowane WiFi obsługujące wszystkie najnowsze standardy, terminal BlackBerry (wraz z rozwiązaniem BlackBerry Bridge) lub dowolny telefon wyposażony w moduł Bluetooth.

Dzięki BlackBerry AppWorld, już po uruchomieniu otrzymujemy dostęp do ponad 3000 aplikacji dedykowanych tabletowi BlackBerry. Jeśli ten wybór okaże się zbyt skromny, w najbliższej przyszłości oficjalnie otrzymamy dostęp do aplikacji pisanych pierwotnie z myślą o systemie operacyjnym Android (2.3) oraz BlackBerry OS (5 i 6).

Kolejne aktualizacje wzbogacą urządzenie m.in. o natywne aplikacje do obsługi email, książki adresowej i kalendarza. Ich premiera przewidziana jest jeszcze na najbliższe miesiące.

Pełną recenzję BlackBerry PlayBooka można przeczytać w tym miejscu.

PlayBook’a można zamówić pod tym adresem.