Nowe informacje o BBM Music!

Avatar
Piotr Barycki
02.08.2011

Zaledwie kilkanaście dni temu Research In Motion udostępnił najnowszą odsłonę swojego komunikatora oznaczoną numerem 6.0, a już niedługo możemy się spodziewać kolejnej niespodzianki związanej właśnie z BBM. Okazuje się, że tajemniczy BBM Music, o którym do tej pory wiadomo było bardzo niewiele, jest bliżej niż mogło by się nam wydawać.

Przede wszystkim, zaczyna powoli klarować się ogólny kształt zintegrowanej z BlackBerry Messengerem platformy muzyczno-społecznościowej. Research In Motion w ciągu najbliższych miesięcy (lub tygodni) ma zaprezentować całkiem nowy sklep muzyczny, do którego zasobów otrzymamy dostęp w zamian za miesięczną opłatę w wysokości około 4,99$. Premiera tego rozwiązania miała by zbiec się z premierą BlackBerry AppWorld 3.0.

O wiele ciekawszy jest jednak mechanizm działania samego sklepu, który oprócz możliwości standardowego zakupu i pobierania utworów umożliwia nam dzielenie się naszymi zbiorami ze znajomymi. Każdy z nich ma dostęp do specjalnie przygotowanej przez nas listy 50 ulubionych utworów, w zamian za co dostęp do podobnych list utworzonych przez nich otrzymujemy my.

Zapowiada się naprawdę interesujący dodatek do BBM, który zyskując z dnia na dzień nowe funkcje, coraz bardziej wyprzedza konkurencję.

via: macberry.de