RIM dotrzymuje słowa – są już pierwsze osoby zatrzymane w brytyjskiej "aferze BBM"

Avatar
Piotr Barycki
12.08.2011

Research In Motion nie uległ naciskom ze strony hakerów i zgodnie ze złożoną obietnicą rozpoczął pomoc brytyjskiej policji poszukującej osób odpowiedzialnych za niedawne zamieszki w Anglii.

Dziś zatrzymana została 18-latka z Clacton, mająca za pomocą BlackBerry Messengera nawoływać do przestępstw w trakcie fali nielegalnych demonstracji, które dotknęły wiele angielskich miast, w tym najdotkliwiej stolicę – Londyn. Kobieta została zwolniona po wpłaceniu kaucji i ma stawić się w sądzie 1 września.

Nie jest to pierwsze tego typu aresztowanie – w czwartek pod podobnym zarzutem zatrzymany został 27-letni mieszkaniec Southampton, który również po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność i w oczekiwaniu na „dalsze decyzje” ma zgłosić się do sądu miesiąc później – w październiku.

Udział BlackBerry Messengera w całym zamieszaniu nagłośniony został przez lokalne media, według których szyfrowane informacje przesyłane za pomocą niezwykle popularnego tam komunikatora BlackBerry, miały umożliwić szybką i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy uczestnikami rozbojów. RIM zareagował natychmiastowo deklarując pełną współpracę z odpowiednimi organami. W przypadku BIS, w przeciwieństwie do rozwiązania BlackBerry Enterprise Server, taka współpraca była możliwa, co zostało już niejednokrotnie udowodnione w przeszłości.

via: theregister